flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Розумні строки: Недригайлівський районний суд єдиний розглянув усі цивільні справи в тримісячний термін

04 березня 2020, 16:39

На цьому, підбиваючи підсумки роботи в минулому році місцевих судів Сумської області, наголосив суддя-секретар цивільної палати Сумського апеляційного суду Сергій Хвостик.

У минулому році на території Недригайлівського району правосуддя здійснювало троє суддів. У загальній кількості до місцевого суду надійшло 1617 справ та матеріалів, 501 з яких стосувалася цивільної юрисдикції.

- За офіційним повідомленням, лише Недригалівський районний суд розглянув усі цивільні справи у межах трьох місяців, - зазначив під час свого виступу Сергій Хвостик.

Загалом же, за словами судді-секретаря апеляційного суду, в минулому році суди першої інстанції Сумської області розглянули більше 31 тисячі справ та матеріалів цивільного судочинства. Навантаження на одного фактично працюючого суддю на рік становило 486 справ і матеріалів, що майже в три рази перевищує річне навантаження на одного суддю, яке було розраховано Радою суддів України спільно з Державною судовою адміністрацією України. Така ситуація склалася внаслідок «кадрового голоду», що наразі існує у всій судовій гілці влади. Приміром, на Сумщині гранична чисельність суддів, які мають здійснювати правосуддя в першій інстанції, становить 125 суддів. Разом з тим, їхня фактична чисельність станом на 1 січня цього року становить лише 76 суддів.

Не зважаючи на це, представники судового корпусу Сумщини 74% справ розглянули в межах трьох місячного терміну.

Крім того, суттєво розгляд справ відтягували й інші причини, зокрема, неявка в судові засідання сторін, третіх осіб, свідків, експертів, представників, адвокатів, а також - подання сторонами клопотань про відкладення розгляду справ, пред’явлення сторонами додаткових позовних вимог, несвоєчасне виконання судових доручень вітчизняними судами та судами іноземних держав, неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи, розшук відповідача тощо.