flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ВРП звернулася до Комітету з питань депутатської етики ВРУ стовно вжиття заходів щодо недопущення втручання народного депутата в здійснення правосуддя суддями Сумського апеляційного суду

24 лютого 2020, 11:50

Відповідне рішення орган суддівського врядування прийняв 21 лютого 2019 року після розгляду повідомлення голови Сумського апеляційного суду Наталії Литовченко про втручання в діяльність суддів Сумського апеляційного суду.

У вересні минулого року голова Сумського апеляційного суду звернулася до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора України з повідомленням про втручання в діяльність суддів Сумського апеляційного суду. Зокрема, було зазначено, що на розгляді в суді перебуває апеляційна скарга громадянина М. на рішення Охтирського міськрайонного суду Сумської області у цивільній справі за позовом заступника керівника Охтирської місцевої прокуратури Сумської області в інтересах Охтирської міської ради Сумської області до М. про відшкодування збитків, завданих територіальній громаді міста Охтирки використанням земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

16 вересня 2019 року до суду надійшло адресоване на ім’я голови та трьох суддів апеляційного суду депутатське звернення за підписом народного депутата України Миколи Задорожнього, в якому депутат зазначив: «... із звернення М. та приєднаних до нього документів прямо вбачається, що рішення Охтирського міськрайонного суду від 16 травня 2019 року в цій справі … повністю суперечить матеріалам цивільної справи: договору оренди земельної ділянки ... та іншим документам та письмовим доказам, а як наслідок викликає величезні сумніви щодо його законності» та просив суд апеляційної інстанції: «рішення імені України, за результатами дослідження вищеописаних обставин справи та викладених у апеляційній скарзі М., прийняти з суворим додержанням вимог статей 2, 6, 10 та інших статей ЦПК України. Про результати розгляду депутатського звернення, з детальним посиланням на прийняті документи та вжиті заходи на виправлення ситуації, повідомити на електрону адресу народного депутата України та письмово».

Доповідаючи на засіданні, член Вищої ради правосуддя Віктор Грищук наголосив, що, звертаючись до суддів із депутатським зверненням подібного змісту, народний депутат України діяв не у спосіб та поза межами повноважень, визначених Конституцією України та Законом України «Про статус народного депутата України». Дії народного депутата України можуть бути розцінені як неправомірний вплив на судову владу та втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя.

За результатами розгляду повідомлення голови Сумського апеляційного суду про втручання в діяльність суддів, ВРП вирішила звернутися до Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України стосовно вжиття заходів щодо недопущення народним депутатом України Миколою Задорожнім дій, що можуть бути розцінені як втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Крім того, орган суддівського врядування звернувся до Офісу Генерального прокурора щодо перевірки законності та обґрунтованості невнесення Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташоване у місті Полтаві, відомостей до ЄРДР за повідомленням голови апеляційного суду про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Адже на запит члена Вищої ради правосуддя ТУ ДБР повідомило, що за результатами розгляду повідомлення голови Сумського апеляційного суду прийнято рішення про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.