flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підозрюваного в організації замаху на вбивство сумського підприємця та його 15-річної доньки залишено під вартою

20 вересня 2019, 13:11

Відповідне рішення прийняла колегія суддів Сумського апеляційного суду, розглянувши апеляційну скаргу захисника на ухвалу слідчого судді Ковпаківського районного суду м. Суми, якою особі було обрано запобіжний захід в вигляді тримання під вартою.

Як вбачається з матеріалів справи, підозрюваному інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.27, ч.2 ст.15 - п.п.1,6,11 ч.2 ст.115 КК України, а саме організацію закінченого замаху на вбивство батька та сестри. За версією правоохоронних органів, у зв`язку з неприязними стосунками та задля поліпшення фінансового стану чоловік вирішив вбити рідних і найняв для цього знайому дівчину. У якості винагороди за вчинення тяжкого злочину пообіцяв  їй 50000 грн та передав зброю і набої. Проте остання не довела свої дії до кінця з причин, які не залежали від її волі. Потерпілі своєчасно зреагували на постріли та вкрилися від них, тим самим врятувавши своє життя.  

За клопотанням правоохоронних органів судом першої інстанції було обрано підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Проте з таким рішенням не погодилася сторона захисту і подала апеляційну скаргу.  Розглянувши матеріали кримінального провадження, апеляційний суд залишив без змін рішення Ковпаківського районного суду м. Суми, оскільки особу обґрунтовано підозрюють у вчиненні особливо тяжкого злочину, санкція статі якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років, або довічне позбавлення волі. Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за яким законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад 5 років, може бути застосований запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Крім того, під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, а саме підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування, суду, знищити, сховати, спотворити речі чи документи, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілих, свідків, вчинити інші кримінальні правопорушення. Інші більш м`які запобіжні заходи не зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного.