flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Надзвичайна ситуація в суді: що робити і як діяти?

04 червня 2019, 15:31

Пожежа, озброєний напад, масові заворушення та підозрілі пакунки в приміщенні суду. Керівник апарату Сумського апеляційного суду Людмила Торгачова та відповідальний за охорону праці в суді Едуард Рубан навчали працівників апарату правилам порятунку в надзвичайних ситуаціях.

- Від того як швидко та оперативно ви зорієнтуєтесь в екстреній ситуації залежить життя й здоров’я ваших колег та відвідувачів суду, - розпочала свій виступ керівник апарату. – Звісно, ваші перші кроки залежатимуть від надзвичайної події, яка трапилася в приміщенні суду. Приміром, якщо надійшов телефонний дзвінок з повідомленням про замінування, то в першу чергу ви маєте телефонувати до поліції та одразу сповістити керівництво суду. Якщо відвідувач потребує невідкладної медичної допомоги, то необхідно  телефонувати до «швидкої» за номером 112 або 103. У разі озброєного нападу потрібно без зволікань натиснути тривожну кнопку, зателефонувати до поліції та повідомити пост охорони суду. Проте в будь-якій надзвичайній ситуації слід пам’ятати головне правило: «Зберігайте спокій, думайте чітко та дійте рішуче».

За словами Людмили Василівни, апеляційний суд періодично проводить навчання з працівниками апарату, адже керівництво установи усвідомлює відповідальність за життя підлеглих та відвідувачів суду.