Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Інформація для оприлюднення (ідентифікатор закупівлі: UA-2021-11-05-002957-c)
Назва предмета закупівлі:
Електрична енергія, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 « 09310000-5 – Електрична енергія»
Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:
Термін постачання – 2022 рік.
Кількісною характеристикою предмета закупівлі є обсяг споживання електричної енергії. За одиницю виміру кількості електричної енергії приймається кіловат-година, яка дорівнює кількості енергії, спожитої пристроями потужністю в один кіловат протягом однієї години. Обсяг, необхідний для забезпечення діяльності та власних потреб об’єктів замовника, та враховуючи обсяги споживання визначені проєктом кошторису на 2022 рік, становить 67 500 кВт/ год на січень - грудень 2022 року.
Закупівля електричної енергії, технічні та якісні характеристики предмета закупівлі регулюються та встановлюються Законом України «Про ринок електричної енергії» (далі — Закон), Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (далі — ПРРЕЕ), Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про закупівлі), Кодексом системи розподілу, затвердженим постановою Національної комісії регулювання електроенергетики та комунальних послуг України від 14.03.2018 № 310 (далі — КСР), Порядком забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженим постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 (далі — Порядок № 375), та іншими нормативно-правовими актами, що стосуються предмета закупівлі.
Згідно з пунктом 26 статті 1 Закону електрична енергія — енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товаром, призначеним для купівлі-продажу. Статтею 56 Закону визначено, що постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію, за договором постачання електричної енергії споживачу.
Інформація про електропостачальника повинна міститись у переліку (ліцензійному реєстрі НКРЕКП) суб'єктів господарювання, які відповідно до вимог Закону отримали ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, який розміщено на офіційному вебсайті НКРЕКП у розділі: Електричнаенергія/Ліцензування/Реєстри ліцензіатів (вид діяльності — постачання електричної енергії).
Електропостачальник повинен забезпечити поставку електричної енергії на об’єкт замовника, який знаходиться за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, буд. 28 (Сумський апеляційний суд), та підключити його до місцевих розподільчих мереж відповідно до вимог Кодексу розподільчих систем, технічні та якісні характеристики якої повинні відповідати нормам чинного на території України законодавства, державним, міжнародним стандартам.
Пунктом 1.1.2 глави 1.1 розділу І ПРРЕЕ визначено, що якість електропостачання — це перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії.
Параметри якості електричної енергії в точках приєднання Споживача у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014. Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах - загального призначення (EN 50160:2010, IDT).
Оцінка відповідності показників якості електричної енергії проводиться на проміжку розрахункового періоду, рівного 24 годинам.
Замовник має можливість коригування договірних величин споживання електричної енергії без штрафних санкцій.
З учасником - переможцем закупівлі буде укладено договір, розроблений на підставі примірного договору про постачання електричної енергії споживачу відповідно до п. 1.2.7. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, з урахуванням вимог діючого законодавства України, за яким такий учасник продає електричну енергію Споживачу на умовах оплати за фактичним споживанням.
Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення:
307 775,00 грн. (триста сім тисяч сімсот сімдесят п’ять грн. 00 коп.) з урахуванням ПДВ. Визначення очікуваної вартості предмета закупівлі Замовником здійснено за допомогою офіційних даних Оператора ринку (https://www.oree.com.ua/) з урахуванням середньозваженої ціни ВДР, РДН станом на дату оголошення закупівлі та регульованого тарифу на послугу з передачі електричної енергії, що зокрема, передбачено примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, яка затверджена наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 18.02.2020 № 275.