flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Наталію Литовченко обрано головою апеляційного суду

25 вересня 2017, 14:18

22 вересня 2017 року відбулися загальні збори суддівського корпусу Апеляційного суду Сумської області. Головним питанням порядку денного було обрання голови суду, оскільки після подання заяви про відставку колишнім очільником суду Володимиром Шевченком, установою тривалий час керував виконуючий обов’язки.   

За результатами таємного голосування, судді апеляційної інстанції більшістю голосів підтримали кандидатуру заступника голови суду, суддю-спікера кримінальної палати Наталію Литовченко.

— Дякую, шановні колеги, за вашу довіру, — зазначила новообраний голова апеляційного суду одразу після оголошення результатів голосування. — Довіра — це те, що я найбільше ціную, поважаю та чим дорожу. Розумію, що попереду у нас з вами багато роботи, та вірю, що разом подолаємо ті труднощі, які сьогодні стоять перед нашою установою.  

Наталія Олексіївна народилася в місті Тростянець Сумської області. Має вищу юридичну освіту (зокрема, закінчила магістратуру Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого ) та майже тридцятирічний досвід роботи в галузі права. Свій професійний шлях новообраний голова починала  юрисконсультом на рідній Тростянеччині. Сім років пропрацювала радником з юридичних питань на підприємствах різних форм власності. На стежку суддівства вирішила стати у 2001 році, саме тоді почала працювати стажистом судді у Тростянецькому міськрайонному суді, а вже через рік в тому ж суді виносила рішення іменем України.

Десять років Наталія Литовченко здійснювала правосуддя на Тростянеччині, до обласного центру в якості судді Апеляційного суду Сумської області переїхала працювати у 2012 році. У 2015 році її було обрано секретарем палати із розгляду справ та матеріалів кримінального судочинства, а наприкінці 2016 року – заступником голови Апеляційного суду Сумської області.