flag Судова влада України

В ході реформування судової системи цей суд припинив роботу

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Під вартою залишено особу, якій за вчинений розбій загрожує до 15 років позбавлення волі.

18 липня 2017, 14:50

Колегія суддів кримінальної палати Апеляційного суду Сумської області  розглянула апеляційну скаргу уродженця Роменщини на ухвалу слідчого судді Липоводолинського районного суду, якою до нього було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Особу підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 187 ККУ – розбійний напад за попередньою змовою групою осіб, поєднаний з проникненням до житла, вчинений з метою заволодіння майном в особливо великих розмірах. Житель Роменського району разом із кількома співучасниками, дізнавшись про зберігання приватним підприємцем 20000 доларів США, проникли до його будинку. Погрожуючи зброєю та вбивством, вимагали віддати їм гроші та матеріальні цінності. При цьому наносили йому удари по тулубу та голові, підривали нігтьові пластини на пальцях ніг.

За клопотанням поліції та прокуратури ухвалою слідчого судді Липоводолинського районного суду підозрюваного було взято під варту. Не погоджуючись з таким рішення суду, його захисник подав апеляційну скаргу. Колегія суддів кримінальної палати Апеляційного суду, розглянувши справу, відмовила захиснику у її задоволенні, оскільки існує обґрунтована підозра у вчинені тяжкого злочину. У разі встановлення вини йому загрожує покарання від 8 до 15 років позбавлення волі. Він також має судимості за аналогічні злочини та вже був засуджений до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. До уваги суд взяв й те, що підозрюваний не має міцних соціальних зв’язків, а тому існує ймовірність  що він переховуватиметься від правоохоронних органів.

Тож колегія суддів прийняла рішення відмовити у задоволенні апеляційної скарги, а рішення суду першої інстанції – залишити без змін.