flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Держава має забезпечувати реальну, а не «фейкову» незалежність суддів

16 липня 2018, 16:19

На цьому під час круглого столу «Вплив адміністративного судочинства на розвиток публічного права в Україні», організованого Сумським окружним адміністративним судом, наголосив заступник голови суду Сергій Бондар.

- Суддя, приймаючи законне та справедливе рішення, повинен бути впевнений в тому, що держава захистить його від стороннього тиску та втручань в професійну діяльність, - зазначав він. – Сьогодні, на жаль, часто трапляється так, що судді, виносячи рішення, захищаючи інтереси українського народу від свавілля чиновників, чинять справжні геройські вчинки.

Про реалії вітчизняного судочинства судді Сумщини говорили в рамках проведення днів адміністративної юстиції в Україні. Серед учасників заходу член Ради суддів України, суддя Тростянецького районного суду Віктор Маслов, голова Зарічного районного суду м. Суми Ганна Шелєхова та суддя-спікер суду Ганна Кривцова, суддя-спікер Білопільського районного суду Анна Замченко, суддя-спікер Господарського суду Сумської області Юлія Джепа, декан юридичного факультету СНАУ Світлана Запара. Під час круглого столу спікери обговорили передумови запровадження адміністративного судочинства в Україні, розширення юрисдикції окружних адміністративних судів в рамках нового процесуального законодавства України та застосування судами практики ЄСПЛ при розгляді справ з приводу видворення з України іноземців.