flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Студенти здобувають практичні знання та навички

04 червня 2018, 15:33

Проходження студентами юридичних спеціальностей практики в суді є не просто одним із заходів правового виховання та підвищення загального рівня правової культури, а й можливістю для них, як майбутніх правників, визначитись із професійною долею та з власної точки зору сформувати враження про судову систему.

Правова освіта має важливе значення у вихованні в громадян поваги до закону і прав людини. Зарічний районний суд м. Суми не залишається осторонь в процесі навчання та виховання майбутньої правової інтелігенції та завжди відкритий до співпраці з молодим поколінням.

В суді назарі проходять практику Анастасія Приходько, студентка 4-го курсу спеціальності «Правознавство» Коледжу СНАУ, та Руслан Сніжко і Давид Ткаченко, що навчаються на 2-му курсі юридичного факультету СНАУ.

Керівництво суду та працівники апарату завжди розповідають студентам-правникам про тонкощі роботи в суді. Так керівник апарату суду Алла Шевченко проводить бесіду та знайомить практикантів з діяльністю, структурою суду. Наголошує на активному використанні інформаціних технологій в суді, а саме: можливість проведення судових засідань у режимі відеоконференції; можливістю відправки учасникам процесу процесуальних документів та повісток в електронному вигляді в рамках проекту «Електронний суд», направлення повісток у вигляді SMS.

Заступник керівника апарату суду Ольга Шаповал детально розповідає студентам про рух справи в суді від її реєстрації до передачі в архів. Роз`яснює як відбувається розподіл справ за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.

Головний спеціаліст по роботі зі зверненнями громадян та юридичних осіб Юлія Попович розповідає про встановлений у приміщенні суду інформаційний кіоск за допомогою якого відвідувачі суду можуть самостійно переглянути список справ, призначених до розгляду; отримати інформацію про стан розгляду справ; банківські реквізити для сплати судових витрат; здійснити електронний пошук справи за номером, датою призначення або за учасником процесу.

Головний спеціаліст з кадрового забезпечення Марина Токар розповідає студентам про особливості вступу на державну службу та завжди нагадує, що однією із загальних вимог до осіб, які претендують на вступ на державну службу, є вільне володіння державною мовою. Розповідає які вищі навчальні заклади проводять атестацію осіб щодо вільного володіння державною мовою.

Спілкується зі студентами також і прес-секретар суду Наталія Горкуша, яка знайомить присутніх з веб-сторінкою Зарічного районного суду м. Суми на порталі «Судова влада» та сторінками суду в соціальних мережах Інстаграм та Телеграм. Наочно демонструє, як самостійно відстежити рух будь-якої справи на веб-сайті Зарічного районного суду м. Суми, в якому розділі на сайті знайти оголошення про ваканті посади та документи, що стануть у нагоді кандидатам при вступі на державну службу.  

Також розповідають студента про зйомки циклу інформаційних передач «Про суд» в Зарічному районному суді м. Суми, метою якого є підвищення обізнаності громадян про судові правила і процедури. Кожний випуск — це нова тема і розповідь про те, що цікавить мешканців міста

Про можливість проведення судових засідань у режимі відео конференції та демонструє наочно старший судовий розпорядник Володимир Старченко.

За час проходження практики в Зарічному районному суді м. Суми хлопці та дівчата кожного дня виконують практичні завдання, що їм доручають працівники апарату, таким чином знайомляться із роботою суду, відвідують відкрити судові засідання.

Сподіваємося, що досвід, набутий студентами під час практичного навчання, стане їм у майбутньому надійним підґрунтям для професійного зростання.